Železný Brod B - Zásada A 2:3 (1:0)

22.10.2013 12:41

Mistrovské utkání 10. kola I.B třídy - skupina východ, hrané v sobotu 19.10.2013 od 15:30 na umělé trávě v Železném Brodě
Sestava Zásady: Milan Kopal - Radek Daníček, Karel Bělina, Jirka Honzák, Tomáš Čurda - Tomáš Blažek, Pavel Čech, Míra Neumann (85. Ondra Soukup), Michal Kopal - Petr Fišer, Jakub Serbus
Branky Zásady: 50. a 88. Jakub Serbus, 78. Jirka Honzák
Rozhodčí:
Šimůnek
Diváků: 100
ŽK: 5:8
ČK: 1:0 (89. Halama)

Zápas se hrál na umělé trávě, protože travnaté hřiště nebylo v dobré kondici. Samotný zápas přinesl dramatický souboj, který oboustranně nezvládal velmi nepřesný rozhodčí Šimůnek. Brod se rychle ujal vedení, když se ve 2. minutě prosadil křižnou přízemní střelou Šimek. Na úzkém hřišti se šance rychle střídaly na obou stranách, ale oba brankáři do poločasu míč za svá záda nepustili. Zásada měla hned 3 velké šance, ale ani z jedné neuděřila, na druhé straně zase stále zlobil domácí Šimek. Zaslouženého vyrovnání se Zásada dočkala v 50. minutě. Na Daníčkův rohový kop si naskočil Jakub Serbus a hlavou mířil přesně. V 70. minutě ovšem Brod znovu vedl, když dlouhý aut uklidil do sítě neobsazený Havlíček. Ve složité situaci Zásada ovšem nerezignovala a Jirka Honzák v 78. minutě přízemní střelou z hranice vápna vyrovnal. Brod se poté snažil rozhodnout a stáhnul hru na tři obránce. Tento riskantní způsob hry se mu ale vymstil. V 88. minutě prostrčil rychle rozehraný brejk střídající Ondra Soukup na rozeběhnutého Jakuba Serbuse, který přesnou střelou k tyči rozhodl o zasloužených třech bodech pro Zásadu.