Železný Brod B - Zásada A 5:2 (2:2)

04.09.2012 09:41

Utkání 4. kola (3. hrané) I.B třídy - skupina východ, hrané v neděli 2.9.2012 od 15:00 na stadionu v Železném Brodě
Sestava Zásady : Milan Kopal ml. - Milan Topinka, Karel Bělina, Marek Knappe, Filip Kubát - Michal Kopal, Petr Fišer, Pavel Čech, Petr Blažek - Petr Srbek, Petr Janka (46. Honza Gregor).
Branky Zásady : 13. Petr Blažek, 29. Petr Fišer (z p.k.)
Rozhodčí :
Rympler
Diváků : 80
ŽK : 1:5 (Kopal Mil, Bělina, Srbek, Knappe, Čech)
ČK : 0:1 (63. Marek Knappe)
Domácí vstoupili do zápasu lépe, ale úvodní šanci L.Hadač neproměnil. Poté zahrozili dvakrát hosté. Nejprve se blýskl skvělým zákrokem brankář Tkacz, ale podruhé už byl ve 13. minutě na umístěnou střelu Petra Blažka po pěkné přihrávce Petra Janky krátký. V 18.minutě domácím pomohlo špatné vyběhnutí brankáře Kopala, které lobem šikovně potrestal Linka. Ve 22. minutě L. Hadač ve vyložené šanci trestuhodně přestřelil. Krátce poté zůstal nepokrytý ve vápně hostí Havlíček a přízemní střelou k tyči dostal Brod do vedení. Stejný brodský hráč ovšem ve 29.minutě nešikovně fauloval ve vápně a z pokutového kopu následně Zásada Petrem Fišerem vyrovnala. Ve druhém poločase byl Brod lepší a hosté, i když upřímně řečeno rozhodčí nenastavil pro obě strany stejný metr v udělování karet za fauly.  Navíc byl v 63. minutě po druhé žluté kartě za fauly vyloučen stoper Marek Kanppe. Další komplikace nastala v 64.minutě, kdy nejdříve ponechal rozhodčí bez povšimnutí sporný zákrok na Honzu Gregora v domácím pokutovém uzemí a při následném brejku by totéž učinil při střetu našeho obránce s Linkou, ovšem aktivní asistent mu doporučil odpíská pokutového kopu, ze kterého poslal znovu Brod do vedení Podstavek. V závěru zápasu si trochu popletl svoji hráčskou pozici brankář Kopal, který stál neustále na hranici velkého vápna a tak ho dvakrát Hadač L. přeloboval a nebylo co řešit.